Meteorologické údaje

Stanice je dočasně mimo provoz :-(, pracujeme na jejím zprovoznění.
Ve vinici Šutrák jsme nainstalovali meteorologickou stanici, která sleduje aktuální počasí, jako je teplota, srážky a rychlost větru.
Na základě těchto údajů předpovídáme jaké choroby (plísně nebo houby) jsou na vzestupu (tzv. je na ně tlak) a do vinic tak zasahujeme jen, když je to opravdu potřeba.

V grafu nahoře můžete vidět záznam posledních údajů z meteo stanice. V levém sloupci si můzete zvolit, jakou hodnotu chcete zobrazit (teplota vzduchu, srážky, atp.), pod grafem je pak možné si zvolit časové období, které chcete zobrazit (poslední hodina, den, atp.). Vpravo dole se pak zobrazí souhrnné informace, jako minimum, maximum, nebo suma, např. u srážek je to úhrn v mm za zvolené období (za rok je to kolem 600mm, což není vůbec špatné! (30.12.2018-12.2.2019 chybí data, protože stanice nebyla funkční)). 
Stanice je umístěna v nadmořské výšce 229 m n.m., tj. přiližně 20 metrů nad hladinou Šembery v Klučově. Některé údaje, jako např. přízemní teplota se mohou od podmínek dole v obci lišit. (to je také důvod, proč máme vinice na místech, odkud může mráz „odtéct“ na níže položená místa).