Vinobraní Velká vinice

Zveme Vás na vinobraní – sklizeň hroznů na Velké vinici v Klučově. Přijďte si s námi užít podzimní den na vinici, posbíráme hrozny a dáme si společně sklenku vína!

Účast na vinobraní je zdarma, ale počet účastníku je omezen.

Průběh akce:

9:00 sraz na autobusové zastávce před vlakovým nádražím – viz mapa. Můžete přijet vlakem, autem, nebo třeba pěšky. Auto lze pohodlně u zastávky zaparkovat. Odtud vás odvezeme do vinohradu, kde budeme společně pracovat.

Vinobraní spočívá ve sběru hroznů z vinice = nůžkami (které vám půjčíme) se odstřihávají hrozny do kýblů a ty se vysypávají do větších nádob. Není to příliš fyzicky náročné, zvládne to každý.

Po sběru budeme mít k dispozici občerstvení – vodu, svačinu a samozřejmě víno 🙂

14:00 (přibližně) odvoz zpět na autobusovou zastávku. Kdo bude chtít může se s námi jít podívat do vinařství na to, jak se víno dále zpracovává a případně si nějaké víno koupit.

Co na sebe?: Akce se koná za každého počasí. Vezměte si vhodnou obuv (např. staré tenisky, v deštivém počasí gumáky a pláštěnku). Oblečení přizpůsobte předpovědi počasí, zejména ráno může být chladno a v poledne může být teplo a slunečno. Pokud máte, vezměte si zahradnické rukavice. Ve vinici se mohou vyskytovat vosy.

Máte-li zájem, rezervujte si prosím místo ve formuláři níže. Počet účastníků je omezen. Rezervujte jen počet osob, které jsou schopné nám pomoci (např. děti do počtu účastníků nepiště, ale klidně je vezměte!)

Před tím, než na vinobraní vyrazíte, tak se prosím podívejte na naše webové stránky, jestli se akce koná. V případě špatného počasí, nebo v případě, že hrozny nebudou ještě dostatečně zralé, bude vinobraní odloženo.

Rezervace
Vinobraní 20.9.2021 9:00
Autobusová zastávka Klučov

Rezervace jsou uzavřeny.